„Jeszcze Polska nie zginęła…”

„Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy”
Uczniowie Szkoła Podstawowa im. „Inki” Danuty Siedzikówny w Wągrodnie , po raz kolejny odwiedzili Mieszkańców naszego Domu, prezentując wyjątkowy program artystyczny z okazji Odzyskania Niepodległości.
Historia naszego kraju jest bardzo bogata, ale też i bolesna. Było więc trochę historii, ale i współczesność. Wyjątkowe stroje w barwach narodowych, piękna muzyka, śpiew pieśni patriotycznych oraz wspólne odśpiewanie Hymnu Polski sprawiły, że niejednej osobie w oku zakręciła się łezka.
Wizyty naszych „małych przyjaciół” zawsze wprawiają mieszkańców we wzruszenie, tak było i tym razem. Tym bardziej, że 21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości.
Po przedstawieniu przyszedł czas na integrację, wspólny śpiew i świętowanie z okazji szczególnego Dnia Pracownika Socjalnego i pracy socjalnej.
Nasi pracownicy na co dzień zajmują się pomocą w rozwiązywaniu problemów drugiego człowieka. To trudny i wymagający zawód, który nierozerwalnie wiąże się z ideą poszanowania godności człowieka. Oprócz dużej wrażliwości, empatii i determinacji, wymaga wysokich kwalifikacji zawodowych oraz nadzwyczajnego poczucia odpowiedzialności.
Życzymy zatem Pracownikom DPS dla Dorosłych „Prząśnik” w Brenniku: zdrowia, wszelkiej pomyślności, satysfakcji oraz siły do pełnienia tej niezwykle szlachetnej służby.
Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Fundacji Hugo P Gorski Pacholczaka, która ufundował na rzecz Domu projektor multimedialny oraz ekran. W tym dniu sprzęt był bardzo pomocny i użyty po raz pierwszy. Dziękujemy 🙂
To był szczególny dzień.