Muzeum Miedzi w Legnicy

Podopieczni DPS „Prząśnik” z Brennika wraz z opiekunami zorganizowali w dniu 15.05. br wycieczkę do Muzeum Miedzi w Legnicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wystaw czasowych „Srebrne Szkoły” oraz „Komputer i biżuteria”. Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć różnorodne, ciekawe eksponaty. Następnie udaliśmy się na wystawę stałą zatytułowaną „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu.” Mieliśmy również okazję obejrzeć krótką projekcję filmową o skarbie z Czarnkowa w ramach wystawy „Srebro Trzebowian i Piastów. Wczesnośredniowieczne skarby okolic Legnicy”.
Na zakończenie udaliśmy się do budynku Akademii Rycerskiej, gdzie podziwialiśmy wyjątkową wystawę „Na skrzydłach wyobraźni”. Niesamowite rzeźby autorstwa Katarzyny Bułki-Matłacz zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Wizyta w Muzeum była dla mieszkańców Prząśnika nie tylko okazją do zwiedzania i poznawania ciekawych rzeczy, ale również do integracji oraz spędzenia miłego czasu w grupie. Wszyscy wyrazili satysfakcję z wizyty i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych wyjściach kulturalnych. Zapraszamy na krótką fotorelację z naszej wycieczki.