XVII Regionalny Turniej w Kręgle Domów Pomocy Społecznej

Zgodnie z „prząśnikowską” tradycją w dniu  26.05.2023r. odbył się XVII Regionalny Turniej w Kręgle Domów Pomocy Społecznej. W tym też roku udało się go połączyć ze Świętem Mamy i Taty w naszym domu.

Organizatorem uroczystości był Dom Pomocy Społecznej „Prząśnik ” w Brenniku i Stowarzyszenie „Prząśnik” w Brenniku. Nasze rozgrywki zorganizowaliśmy dzięki współudziałowi środków finansowych otrzymanych z dotacji z budżetu Powiatu Legnickiego oraz ze środków PFRON. W rozgrywkach udział wzięli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Legnica, Domu Pomocy Społecznej Jawor. Trzecia drużyną Turnieju byli gospodarze, czyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik”.

Każdą placówkę reprezentowały 6-ososbowe drużyny wraz z opiekunami. W Turnieju w Kręgle uczestniczyli również zaproszeni goście: Adam Babuśka- Starosta Powiatu Legnickiego, Joanna Brandt-Rożek- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Legnicy, Joanna Pokrywa- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaworze.

Pan Starosta Adam Babuśka, życząc wszystkim uczestnikom wesołej zabawy oraz wygranej i udanej rywalizacji, wykonał pierwszy rzut kulą i oficjalnie rozpoczął nasz Turniej w Kręgle. Zwrócił uwagę na to „…że każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości i odpowiedzialności – to cnoty sportowca…”  Po oficjalnym rozpoczęciu Turnieju zawodnicy oraz kibice wzięli udział w rozgrzewce pełnej muzyki, tańca i dobrego humoru.

W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajął DPS Legnica. II miejsce zajęli gospodarze, czyli DPS „Prząśnik”, natomiast III miejsce zajął DPS Jawor.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Mirosław Kowalczyk- mieszkaniec DPS Legnica, II miejsce Julian Mielniczuk- DPS „Prząśnik”, III miejsce Zbigniew Kułakowski-DPS Jawor.

W Turnieju Dyrektorów zwyciężył pan Adam Babuśka, II miejsce zajęła pani Joanna Brandt-Rożek, trzecie miejsce na podium zajęła pani Beata Radkowska.

Najlepiej kibicującą drużyną okazali się mieszkańcy i pracownicy DPS „Prząśnik”. Udział w naszej zabawie dostarczył wszystkim dużo radości. Był sposobem na pokonywanie ograniczeń ciała, ograniczeń wieku i swojej tremy… pamiętaliśmy także o święcie mamy i taty!

Za wspólną obecność – bardzo dziękujemy

P.s zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w kategorii indywidualnej i drużynowej otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy, które znajdą honorowe miejsca na półkach naszych najlepszych zawodników – gratulujemy!